Přeskočit na obsah
Domů » Recepty » Co je pizza?

Co je pizza?

2 hodnocení

Pizza původně jídlo chudých Egypťanů, kdy si na placku z mouky dávali vše, co měli doma. Pak ji obdobným způsobem dělali staří Římané. Nyní je to italské národní jídlo. A navíc je pizza oblíbeným pokrmem po celém světě. Určitě i vy ji máte rádi.

Klasická pizza se skládá z pasírovaných rajčat, česneku a oleje (omáčka) a dále ingrediencí dle vaší libosti od šunky, masa, sýrů až po zeleninu či mořské plody. Variací je mnoho. Můžete si doma pizzu upéct nebo si na ni zajít do pizzerie nebo si ji nechat dovézt. Vždy záleží jen na vás a vašich časových možnostech, protože upéct si doma pizzu není vůbec složité. Podívejte se na recept na domácí pizzu.

Základem pizzy je její těstoTěsto na pizzu může být buď klasické z bílé mouky, z celozrnné mouky nebo z různých druhů mouky. Recept na těsto na pizzu je jednoduchý, stačí jen smíchat mouku s vodou, olejem a droždím, a základ je hotový. Na těsto pak dáte pesto, zeleninu, šunku, sýr… suroviny dle libosti nebo podle daného receptu na pizzu. Druhou možností – ovšem v českých domácnostech méně obvyklou, ale správnější – je dát na těsto sugo (rajčatová omáčka na pizzu), přímo na ní sýr a pak až další suroviny.

Pizza se připravuje ve speciálních pecích na dřevo, v elektrické nebo plynové peci. V domácích podmínkách se klidně může pizza péct ve vaší troubě.

Takže pokud máte chuť, udělejte si těsto na pizzu, připravte si různou ozdobu a za pár desítek minut si můžete začít vy i s rodinou pochutnát na vaší výtečné pizze. Celá příprava domácí pizzy vám doma zabere jen kolem hodiny.

Doporučujeme vám pizza chleba a také recept na langoše.
Nový recept je špenátové lasagne se sýrem.

Podívejte se na nový recept na bezlepkové langoše.

TIP: Podívejte se jaké jsou nutiční hodnoty této pizzy.